Vairumtirdzniecības klientiem

login
parole
  Atjaunināts: 18/07/2023 23:29

padomi

Apavu lietošanas noteikumi

 • Pielaikojot apavus, tie nedrīkst Jums sagādāt neērtības, kāja nedrīkst būt saspiesta. Apavu uzvilkšanai lietojiet apavu lāpstiņu. Uzvelkot un novelkot apavus, atraisiet auklas, atsprādzējiet siksniņu, atvelciet rāvējslēdzēju līdz galam. Nenominiet kapes.

 • Ņemiet vērā, ka palielināts ķermeņa svars var negatīvi ietekmēt apavu valkāšanu. Ja pēdai ir izteiktas īpatnības vai tā ir deformēta, nepieciešami speciāli apavi vai ortopēdiskie palīglīdzekļi. Visos šajos gadījumos pirms pirkuma konsultēties ar pārdevēju, lai izvēlētos apavus, kuri būtu piemēroti Jūsu pēdas īpatnībām.

 • Uzmanīgi izpētiet marķējumu uz apaviem un pievienoto apavu lietošanas instrukciju. Ja ir neskaidrības papildu informāciju Jūs varat saņemt pie pārdevēja. Uz apaviem vai uz kastes ir piktogramma, kurā ir norādīts no kādiem materiāliem sastāv apavi. Lietojiet tikai tos apavu kopšanas līdzekļus, kuri ir piemēroti dotajam materiālam un apavu veidam. Ar detalizētu instrukciju par apavu kopšanas kosmētiku un tās pareizu pielietošanu Jūs varat iepazīties otrā pusē.

 • Apaviem no nubuka, zamša, tekstila, reptiļādas vai cita materiāla, izņemot gludu ādu, ir vajadzīga speciāla kopšana. Pirms pirkuma pajautājiet pārdevējam, kā pareizi jākopj Jūsu izvēlētie apavi. Ja iespējams pierakstiet sniegto informāciju un uzreiz iegādājieties kopšanas līdzekļus: mitrumaizturošu piesūcināšanas līdzekli, krēmu vai aerosolu ikdienas kopšanai un krāsas uzlabošanai, speciālu birstīti putekļu noņemšanai un spodrināšanai. Iesakām vācu firmas “Collonil” produkciju, kura piedāvā plašu apavu kopšanas līdzekļu sortimentu.

 • Nēsājiet apavus atbilstoši tam, kādam gadījumam tie paredzēti: ielas, izejamie, ofisa, darba, sporta, mājas. Ar izejamiem un ofisa apaviem ar ādas zoli, nedrīkst ilgstoši staigāt pa nelīdzenu, grubuļainu pamatni, kā piemēram: bruģis, asfalts. Ar šādiem apaviem nestaigājiet pa granti, lauku ceļiem, mežu. Nevalkājiet tos mitrā laikā. Ja samitrinājāt apavus ar ādas zoli, tad apavus ir jāžāvē vismaz 24 stundas. Pēc tam zole ir jāapstrādā ar mitrumaizturošu līdzekli. Krāsaini vasaras ādas apavi ir krāsoti ar anilīna krāsvielām, lai kāja elpotu. Pēc samitrināšanas var palikt traipi. Izvairīties staigāt ar tādiem apaviem mitrā laikā. Apavus, kuriem ir nošūta zole, dekoratīvās šuves vai dekoratīvi caurumoti elementi, nedrīkt ekspluatēt mitrā vai lietainā laikā, jo caur šuvēm tajos nokļūst mitrums.

 • Nēsājiet apavus atbilstoši sezonai. Vasaras apavus līdz 0?C, pavasara – rudens apavus līdz –5?C, ziemas apavus līdz – 30?C. Piemēram: vasaras apavu zole, ādas aizvietotājs un naplaks var neizturēt salu un saplaisāt.

 • Apavi ar ādas zoli mūsu klimatiskajos apstākļos iztur kalpošanas laiku tikai uzliekot gumijas profilaktisko zoli. Ja Jūs nevēlaties likt profilaktisko zoli, tad varam Jums piedāvāt šim nolūkam paredzēto līdzekli , kurš nodrošina aizsardzību pret ūdeni un ātru nonēsāšanos: Collonil Sohlen Tonik.

 • Staigājot apavos ar augstu un ādu apvilktu papēdi esiet uzmanīgi tur, kur ir šauras un dziļas spraugas, piemēram: kājslauķis, bruģis, dēļu segums. Nebrauciet automašīnā pie stūres ar šādiem apaviem. Gadījumā, ja kāja apavos slīd uz priekšu, izmantojiet speciālo puszolīti.

 • Nepieļaujiet pārāk lielas mehāniskās slodzes, sitienus, iegriezumus, kuri kā likums noved pie papēžu, zoles vai furnitūras noraušanas. Ja papēdis ir 6 cm un augstāks un pati plānākā vieta biezumā 1 cm un mazāk, tad tas iztur svaru līdz 65 kg. Ja ķermeņa svars ir lielāks, papēdis var salūzt.

 • Siltā laikā slēgtos apavos no naplaka vai cita sintētiska materiāla var svīst kājas. Tad var palīdzēt speciāla mitrumu uzsūcoša zolīte.

 • Nepakļaujiet apavus nepārtrauktai un ilgstošai mitruma iedarbībai, īpaši sviedriem. Ļaujiet apaviem pilnībā izžūt, pirms tos no jauna uzvelkat. Ja Jums stipri svīst kājas, lietojiet antidespirantus, piemēram, DEO SHOE FRESH vai speciālas mitrumu uzsūcošas zolītes – ACTIV CARBON. Apavus žāvējiet istabas temperatūrā vismaz 18 stundas. Ja Jūs apavus žāvēsiet pie radiatora, kalorīfera vai atklātas uguns, tad no straujas temperatūras maiņas var atlīmēties zole, pāržūt vai saplaisāt āda, deformēties apava virspuse. Iekšējo apava zolīti pēc iespējas ņemiet ārā un žāvējiet atsevišķi. Ilgstoši glabājot vai žāvējot, lai saglabātu apava formu, ieteicams izmantot speciālus ieliktņus, kuri fiksē apavu formu, vai blīvi piebāzt tos ar avīzēm vai citu līdzīgu papīru.

 • Apavu iekšējā ādas apdare var krāsot zeķes un kājas. Nekrāso tikai sintētiskā iekšējā apdare. Āda tiek krāsota ar dabīgām krāsvielām un tādēļ mitruma un siltuma iedarbībā tā var sākt krāsot. Šajā gadījumā var palīdzēt plāna ādas zolīte vai speciāls aerosols COLLONIL COLOR STOP, kurš samazina krāsošanu, vai arī ieteicams kādu laiku nēsāt melnas zeķes. Par šo apavu īpatnību Jūs varat saņemt informāciju pie veikala darbiniekiem.

 • Vēlams sezonai iegādāties vairākus apavu pārus. Tādejādi dodot apaviem izžūt un iztaisnoties, Jūs paildzināsiet to kalpošanas laiku un saglabāsit tiem labu izskatu.

 • Regulāri, kā minimums vienu reizi nedēļā, notīriet apavus no netīrumiem un putekļiem. Šim nolūkam ir paredzēts šampūns ādas attīrīšanai – LEATHER SOAP vai SHAMPOO. Pēc tam, lai atsvaidzinātu krāsu, piedotu spīdumu un aizsardzību pret apkārtējās vides iedarbību, plānā kārtā uzklājiet apavu krēmu atbilstošā krāsā. Vācu firmas COLLONIL sortimentā Jūs atradīsiet visplašāko apavu kosmētikas gammu: krēmus, piesūcināšanas līdzekļus, lakas, krāsas, dezodorantus, ādas pastiepšanas līdzekļus, birstes, apavu auklas, zolītes.

 • Katru dienu sekojiet apavu stāvoklim. Savlaicīgi remontējiet apavus – nonēsātas pazoles, papēžu pasitņus, atjaunojiet nobrāztu krāsu, mainiet zolītes, apavu auklas. Gadās, ka sieviešu apaviem tiek pazaudēti papēžu pasitņi. Tas visbiežāk notiek jaunām kurpēm, kurām ir oriģinālie pasitņi, jo ražotāji pasitņus nepielīmē, lai tos varētu nomainīt. Tāpēc, ja Jūs esat pazaudējuši pasitņus un turpināt staigāt – ar to Jūs neatgriezeniski bojājat papēdi. Ir nepieciešams doties pie meistara, kurš Jums uzliks jaunus pasitņus. Ja ir iespēja saglabājiet oriģinālo pasitni.

 • Uzticiet remontu tikai speciālistiem labās apavu darbnīcās.

 • Uzmanību! Populārās porolona švammītes, kuras ir piesūcinātas ar silikonu vai glicerīnu, ir domātas tikai īslaicīga spīduma iegūšanai. Ilgstoši lietojot, tās sausina ādu. Nav domātas ikdienas kopšanai. Pēc švammītes lietošanas apavus ir nepieciešams notīrīt ar šampūnu sausai attīrīšanai un piesūcināt ar krēmu.

 • Melnos apģērbus un somas no zamša un nubuka ir iespējams tīrīt mājas apstākļos ar COLLONIL līdzekļiem. Krāsainos apģērbus un somas no zamša un nubuka labāk tīrīt speciālās darbnīcās. Iemesls tam ir tas, ka apģērbam ir liels laukums un to ir grūti notīrīt vienmērīgi mājas apstākļos. Vietām notīrīsies labāk, vietām sliktāk un krāsainais apģērbs izskatīsies plankumains, bet uz melna tas nebūs redzamas.
  Šie noteikumi balstīti uz Eiropas apavu ražotāju noteikumiem.

 • Ja kalpošanas termiņa laikā apavam ir parādījušies kādi defekti, un Jūs esat pārliecināti, ka tie ir radušies ražotāja vainas dēļ Jūs varat griezties veikalā, kurā esat iegādājušies apavus: Ja defekts ir maznozīmīgs un novēršams, tad veikals piedāvās to labot uz sava rēķina vai kompensēt defektu naudas izteiksmē. Veikala interesēs ir saglabāt pircēju, un vienmēr var atrast abiem pieņemamu radušās problēmas risinājuma variantu. Pretenziju izskata pēc čeka uzrādīšanas. Atnestajiem apaviem ir jābūt sausiem un tīriem, pretējā gadījumā veikals var atteikt izskatīt Jūsu Prasījuma Pieteikumu.

 • Pātērētāju tiesību aizsardzības likumdošanā nav noteikts, ka pircējs var pieprasīt pārdevējam apmainīt nopirktu preci, kurai nav defektu, pret citu preci. Tātad, ja nopirktā prece Jums neder pēc izmēra, krāsas vai citu iemeslu dēļ, un ja tai nav defektu vai bojājumu, Jūs nevarat pieprasīt pārdevējam to apmainīt pret citu preci.

 • Pircēja pretenzijas uzskatāmas par nepamatotām attiecībā uz: Nonēsātām zolēm, papēžu pasitņiem, iekšējām zolītēm, apavu auklām, dekoratīviem elementiem: sprādzēm, akmentiņiem, pogām, ķēdītēm. mehāniskiem bojājumiem; Apaviem kuriem uz pirkuma čeka ir atzīme: Apavi neatbilst līguma noteikumiem; Nocenotiem apaviem, kuru cena pazemināta kaut kāda defekta dēļ; Defektiem, kuri radušies neievērojot dotos apavu lietošanas noteikumus, saskaņā ar likumu “Par patērētāja tiesību aizsardzību” 14.pantu. Visos šajos gadījumos apavi netiek mainīti un pieņemti atpakaļ.Spīdoša aizsardzība Jūsu apaviem

Gluda āda, velūrs, nubuks:

Pirms pirmo reizi uzvilkt apavus, piesūcināt tos ar mitrumu aizturošo aerosolu NANOPRO vai WATERSTOP. Āda kļūs ūdensizturīga un uz tās neveidosies traipi no sniega un ūdens. Ja ir mitrs laiks, tad apstrādāt katru reizi pirms iziešanas ārā.

Ādas aizvietotājs, naplak, tekstils, kažokāda, aplikācijas uz apaviem:

Pirms pirmo reizi uzvilkt apavus, piesūcināt tos ar mitrumu aizturošo aerosolu VARIO SPRAY. Materiāls kļūst ūdensizturīgs. Līdzeklis saglabā krāsas košumu un materiāla elastību. Der visām materiālu kombinācijām. Izmantot ikdienas kopšanai un, ja ir mitrs laiks, tad apstrādāt katru reizi pirms iziešanas ārā.

Katru nedēļu:

Gluda āda:

Attīrīt no netīrumiem, vecā krēma un sagatavot virsmu jaunā krēma uznešanai ar šampūnu LEATHER SOAP. Pēc tam lietainā laikā noteikti apstrādāt ar mitrumu aizturošo aerosolu WATERSTOP SPRAY un tad ar aizsargkrēmu WATERSTOP TUBE atbilstošā krāsā. Abu WATERSTOP līdzekļu lietošana nodrošina ideālu aizsardzību pret salu un mitrumu, kā arī tie atjauno krāsu un mīkstina ādu, kura saplaisājuši sāls un ūdens iedarbības rezultātā. Ja izmantojet NANO lidzekļus: sakuma notirit, izzavet, pec tam ja vajag apstardat ar kopšanas kremu attieciga krasa un pec tam apstaradt ar NANOPRO SPRAY. Ar NANOFOAM putam tikai notirit un ļaut izzavet.Tas uzreiz ir tirišana,kopšana,udensaizardzība. Sausam un siltam laikam ir piemērots mīkstinošais krēms SOFT PRACTIC: pēc visu netīrumu noņemšanas ar LEATHER SOAP šampūnu, plānā slānī uzklāt SOFT PRACTIC krēmu. Tas atjaunos krāsu, padarīs mīkstu pat viscietāko ādu un piedos tai žilbinošu spīdumu.

Velūrs, nubuks, zamšs, tekstils.

Attīrīt no netīrumiem, vecā krēma ar putu šampūnu SOFT CLEANER. Ar šampūnu labi iztīrās dziļi ieēdušies netīrumi un veci traipi. Ja netīrumi ir virspusēji un nav paspējuši iesūkties ādā, tos var notīrīt ar speciālu birstīti velūram. Lietainā laikā velūru noteikti apstrādāt ar mitrumu aizturošo aerosolu VELOUR NUBUK SPRAY atbilstošā krāsā. Sausā laikā apavus visērtāk ir apstrādāt ar šķidro krēmu VELOUR NUBUK plastmasas flakonā. Izmantojot krēmu jūs neapsmidzināsiet šņores, zoli un apava iekšpusi, tas var notikt izmantojot aerosolu.Aerosola vai krēma lietošana nodrošina ideālu aizsardzību pret salu un mitrumu, kā arī atjauno krāsu un piešķir Jūsu apaviem samtainu izskatu.Tad, kad apavi ir izžuvuši, izsukāt tos ar birstīti velūram.
Speciāla aizsardzība Jūsu apaviem

Flakonu tilpums: 50, 75 ml - šķidrie vai biezie krēmi; tilpums 100, 200, 300 ml aerosoli.

Ātra spīduma un kopta izskata iegūšanai.

MOBIL; MINI MOBIL;

SELBSTGLANZ (50ml) krāsu gamma

Lakotu apavu kopšanai.

LACK POLISH (75 ml), LACK SPRAY (200 ml); STAR GLOSS (75 ml)

Naturālas un mākslīgas gludas ādas aizsardzība pret ūdeni un kopšana.

LEATHER GEL (200 ml) krēms

Visa veida materiāla kombinācijam udens aizsardizībai.

VARIO SPRAY (200 ml) bezkrāsains

Gludai ādai ar izteiktu naturālu spīdumu

SPEC WAX POLISH (200 ml) bezkrāsains

Vaskotu un taukainu ādu kopšanai.

RUSTICAL (50/75ml),

RUSTICAL SPRAY (200ml) bezkrāsains.

Mitrumu aizturošs piesūcināšanas līdzeklis ādas zolēm.

SOHLEN TONIC (75 ml)

NANO SOHLEN SCHUTZ (100 ml)

Padarīs ādas apģērbu ūdensizturīgu

NANOPRO SPRAY (300ml); NANOFOAM putas (300ml) bezkrāsains.

Apģērbiem no gludas ādas: aizsardzība pret mitrumu, kopšana, krāsas atjaunošana

BIKE PROTECTION (300ml), BIKE CLEANER (300ml), LEDERKLEIDUNG (75 ml) melns, brūns, bezkrāsains, WATERSTOP TUBE (75ml)

Visa veida gluda mākslīga materiāla tīrīšanai

SYNCARE (200 ml)

Sporta un kalnos kāpēju inventāra aizsardzībai pret ūdeni un

kopšanai.

BIWAX SPRAY(200ml), BIWAX TUBE (75ml) bezkrāsains.

Sporta apģērbu un apavu aizsardzībai pret mitrumu.

OUTDOOR TEXTIL SPRAY (300ml) bezkrāsains.

Kāju un apavu dezodorants ar patīkamu aromātu.

DEO SHOE FRESH (100 ml), COOL N FRESH (00ml).

Skrāpējumu un švīku aizkrāsošanai.

LEDER SCHWARZE (50ml) melns

Nenoturīgas krāsas noņemšanai un ādas sagatavošanai piekrāsošanai vai pārkrāsošanai.

COLORA CLEANER (50 ml) bezkrāsains.

Ja iekšējā odere krāso kāju, šis līdzeklis samazina krāsošanu.

COLOUR STOP (100 ml)

Krāsas atjaunošana baltiem sporta apaviem un inventāram.

COMBI WHITE (75 ml) balts

Ādas pastiepšanas līdzeklis.

STRETCH (100 ml) bezkrāsains.

Traipu tīrītājs no visa veida materiāliem.

REINIGER (200 ml) bezkrāsains.

Šampūns automobīļu ādas salonu tīrīšanai

CAR CARE SET (komplekts) bezkrāsains, COMFORT(200ml)

Reptiļādas aizsardzība pret ūdeni un kopšana.

EXOTIC SPRAY (200 ml) bezkrāsains

Reptiļādas sausai tīrīšanai.

EXOTIC SCHAUM (200 ml) bezkrāsains

Mākslīgas gludas ādas, naplaka un streča tīrīšanai.

SYNCARE (200 ml)

COLLONIL izplatītāja konsultācijas pa tālr. 67 310 603 pirmdiena – piektdiena 9.00 – 17.00 SIA ARTIMA

Instrukcija pārstrādāta 2008.gada augustā

 

padomi
Apavu lietošanas noteikumi
Spīdoša aizsardzība Jūsu apaviem
Speciāla aizsardzība Jūsu apaviemVairumtirdzniecības klientiem: vairums@artima.lv
SIA "ARTIMA" Tālr.: +371 6 7310014, +371 6 7310603; e-pasts: artima@artima.lv